Ana Sayfa/Kişisel Verilerin Korunması
Kişisel Verilerin Korunması2022-12-14T11:00:55+03:00

Kişisel Verilerin Korunması

Samsung Parça, kullanıcılarının ve site ziyaretçilerinin kişisel verilerinin korunması için güvenlik alanında gerekli olan tüm önlemleri almaktadır. Bu doğrultuda site olarak güvenliğin gerekli şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak veriler işlenmekte, saklanmakta ve korunmaktadır.

1-Kişisel Verilerin Toplanması, İşlenmesi ve İşlenme Amacı

samsungparca.com sitesinin kullanıcılarının kişisel verileri, otomatik ya da otomatik olmayan şekillerde, sosyal medya uygulamaları, internet sitesi ya da mobil uygulamalarla toplanabilmektedir. Güncellenerek toplanan kişisel veriler, Telefon Kılıfım tarafından düzenlenen organizasyonlara katılım sağlandığında da işlenebilmektedir.

İnternet kullanıcılarının toplanan kişisel verileri daha üstün ve daha iyi bir hizmet sağlanmak amacıyla işlenmekte ve saklanmaktadır. İnternet sitemiz tarafından sunulan hizmetler, kişisel verilerden alınan bilgiler doğrultusunda kişiselleştirilmiş olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Bu bağlamda, siteye tekrar erişim sağlandığında, elde edilen bilgilerin doğrultusunda ve ihtiyaçlara, kullanım alışkanlıklarına öneriler yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli istatistiksel çalışmalar ve stratejik çalışmaların da kaynağını bu toplanan kişisel veriler oluşturmaktadır. HepsiniBuradanAl, kişisel veri işleme işlemini yaparken KVKK’ya göre yasal bir şekilde uygulamalar gerçekleştirmektedir.

2- İşlenen Kişisel Verilerin Aktarılması

İnternet sitesine erişim sağlanması ile işlenen veriler tedarikçilere, iş ortaklarına ve kanunen yetkili olan kurumlara aktarılabilmektedir. Bu işlenen veri aktarımı, kanun tarafından belirlenen maddelerin içeriğine göre yapılmakta ve kanunun çerçevesinden çıkılmamaktadır.

3-Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Dayanağı

İnternet sitemize erişim sağlayan ve hizmetlerimizden yararlanan internet kullanıcılarının verileri elektronik, yazılı ve sözlü ortamlarda toplanabilmektedir. Hepsini Buradan Al tarafından yasal sınırlılıklar içerisinde daha iyi bir hizmet sunumu için işlenen ve toplanan veriler, sözleşmeye bağlı olarak da toplanıp işlenebilmektedir. Hukuki açıdan toplanarak işlenen kişisel veriler, ilgili kanunun birinci ve ikinci maddesinde belirtilmiş olan amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

4-Kişisel Veri Sahiplerinin Hakları

Kişisel verileri toplanan ve işlenen internet sitesi ziyaretçilerinin sahip olduğu bir takım haklar bulunmaktadır. Bu haklara erişim, firmamız ile iletişime geçilmesi yoluyla sağlanabilmektedir. Gelen talepler doğrultusunda en kısa sürede kişilere bilgi akışı sağlanmaktadır ve maksimum 30 gün içerisinde kişilere cevap verilmektedir. İnternet sitesi ziyaretçilerimizin kişisel verilerine ilişkin olarak hakları genel olarak şunlardır:

  • Kişisel verilerin işlendiğine ya da işlenmediğine dair bilgiye ulaşma
  • Kişisel veri işlenmiş ise konu hakkında bilgi talebinde bulunma
  • Kişisel verinin işlenme amacına uygun bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı bilgisine ulaşma
  • Yurtdışı dahil olmak üzere yurtiçinde de kişisel verilerin aktarıldığı 3.kişilerin kim olduğunu öğrenme
  • Yanlış ya da eksik işlenen kişisel veri olduğunda düzeltilmesini talep etme
  • Verilerin işlenmesini gerekli kılan sebeplerin ortadan kalkması durumunda, işlenen verilerin tamamen silinmesini talep etme
  • Kişilerin aleyhine yönelik olarak yapılan işlemenin sonucuna itiraz etme
  • Yasalara aykırı bir şekilde veri işlenmesi durumunda yaşanan zararın giderilmesine yönelik talepte bulunma

Bu hakların talep edilmesi için site kullanıcılarının yazılı olarak firmamıza talepte bulunması gerekmektedir. Söz konusu taleplerin iletilmesi için kullanılabilecek olan iletişim kanalları; telefonkilifim.net adresinde bulunan veri sahibi başvuru formu ve info@samsungparca.com mail adresidir. İnternet kullanıcıları, talep ettikleri hakka yönelik olarak yazılı bir metin hazırlamalı ve kimlik tespiti için gerekli olan bilgileri de ekleyerek iletişim kanalları aracılığı ile firmamıza sunmalıdır. Veri sahibi başvuru formunun doldurulması yöntemi ile işlem yapacak olan kişilerin, imzalanmış olan formun bir kopyasını kimlik tespitinde kullanılacak olan bilgiler eşliğinde firma adresine yollaması gerekmektedir. Mail yolu ile başvuru yapacak olan kişilerin ise elektronik imza ile başvuru yapması gerekmektedir.

samsungparca.com

Go to Top