Mesafeli Satış Sözleşmesi

Sayın ziyaretçi, web sitemizi kullanmadan ve web sitemizden yararlanmadan önce ilk olarak Samsung Parça’nın politika uygulamasını, sözleşmesini ve kullanım şartlarını okuyunuz. İnternet sitemizden alışveriş yapan kişiler aşağıda bulunan şartları kabul etmiş sayılmaktadır:

  • 1)Sözleşme imzalama hakkına ve yetkisine sahip olduğunu
  • 2)Hukuki ehliyet sahibi olduğunu
  • 3)18 yaş sınırının üzerinde olduğunu
  • 4)Sözleşmenin okunduğunu ve anladığını
  • 5)Sözleşmede belirtilen şartları kabul ettiğini

1-Sorumluluklar

a)samsungparca.com, ürün ve hizmet fiyatlarında değişiklikler yapma hakkını daima saklı tutmaktadır.

b)samsungparca.com, üyelerinin sözleşmeye konu hizmetlerden yararlandıracağını taahhüt eder.

c)İnternet kullanıcısı, web sitenin kullanımı konusunda tersine mühendislik faaliyetlerini yapmayacağını ve de sitenin kaynak kodunu elde etmeye yönelik bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. Aksi durumda, doğacak olan zararlardan sorumlu tutulacağını ve hakkında cezai işlem yapılabileceğini kabul eder.

d)İnternet kullanıcısı, site ziyareti sırasında web sitenin herhangi bir kısmında ya da iletişim kanallarını kullanım sırasında edebe ve ahlak kurallarına aykırı olarak hareket etmeyeceğini, başka kişilerin haklarına zarar verici olan saldırgan ve müstehcen davranışlarda ve söylemlerde bulunmayacağını, telif haklarına zarar verici bir harekette bulunmayacağını, pornografik ve yasa dışı içerikler üretmeyeceğini kabul eder. Aksi durumda, oluşacak olan zararlardan tamamıyla bu hareketleri yapan internet kullanıcısı sorumludur. Sitenin yetkileri, bu hesapları askıya alma, üyeliğin sonlandırılması işlemini yapma ve yasal süreç başlatma hakkını saklı tutmaktadır. Ayrıca site yetkilileri, bu nedenler dolayısı ile uyuşmazlığa neden olan kullanıcıların bilgilerini paylaşma hakkını da saklı tutmaktadır.

2-Fikri Mülkiyet Hakkı

a)İnternet sitemizde yer alan işletme adı, işletme unvanı, logo, site tasarımı ve marka gibi tescilli olan ve tescilli olmayan bütün fikri mülkiyet hakkı firmaya aittir. Bu mülkiyet hakları uluslar arası ve ulusal hukukun güvencesi altındadır. İnternet sitesinin ziyaret edilmesindeki ve internet sitesinin hizmetlerinin kullanılması durumunda site ziyaretçilerine fikri mülkiyet haklarının hiçbiri hak olarak verilmemektedir.

b)İnternet sitesinde bulunan bilgilerin çoğaltılması, kopyalanması, yayınlanması ve sunulması yasaktır. İnternet sitesinde bulunan bilgilerin izinsiz olarak kullanılması da yasaktır.

3-Gizlilik

a)samsungparca.com, site ziyaretçilerinin verdiği bilgileri üçüncü kişilere açıklamamaktadır. Açıklanmayan gizli bilgiler, site kullanıcılarının ad ve soy ad bilgileri, telefon numaraları, adresleri, e-posta adresleri ve cep telefonu numaralarıdır.

b)İnternet sitesi kullanıcıları, gizli bilgilerinin çeşitli reklam, duyuru ve benzeri gibi pazarlama faaliyetleri amacıyla sınırlı bir şekilde kullanılacağını beyan ederler. Bu bilgiler, müşterilerin demografik özelliklerine, portföy durumlarına ve müşteri profillerine uygun kampanyalar sunulması ve istatiksel çalışmaların yapılması amacıyla kullanılmaktadır.

c)İnternet sitesi ziyaretçilerinin gizli bilgileri, resmi makamlardan gelen resmi talepler doğrultusunda ve kanuna uygun olarak, zorunlu durumlarda açıklanabilmektedir.

4-Garanti Vermeme

İşbu sözleşme maddeleri, uygulanmakta olan kanunun izin verdiği çerçevede geçerli olmaktadır. Firma tarafından sunulmakta olan hizmet, mümkün olduğunca ve olduğu gibi verilmekte, kanuni olarak herhangi bir garanti vermemektedir.

5-Güvenlik ve Kayıt

İnternet sitesi ziyaretçisi bilgilerini eksiksiz ve güncel olarak vermek durumundadır. Aksi durumda, söz konusu sözleşme geçersiz sayılmakta ve kullanıcıya bilgi akışı sağlanmadan söz konusu hesap kapatılabilmektedir.

İnternet sitesi ziyaretçileri hesaplarının güvenliğinden ve şifresinden kendileri sorumludur. Yaşanması muhtemel olan veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden, donanım ya da cihazların zarar görmesinden firma sorumlu olmamaktadır.

6-Mücbir Sebepler

Tarafların kontrolü dışında gerçekleşen yangın, doğal afet, ayaklanma, grev, salgınlar, elektrik kesintileri, savaş ve iç savaş gibi olaylar mücbir sebepler olarak geçmektedir. Mücbir sebeplerden dolayı bu sözleşmeden doğan yükümlülükler gerçekleştirilemez durumda olduğunda taraflar sorumlu tutulmamaktadır. Bu süre zarfında sözleşmeden doğan yükümlülükler askıya alınmaktadır.

7-Sözleşme Bütünlüğü

İşbu sözleşmede yer alan şartlardan herhangi bir tanesi tamamıyla ya da kısmen geçersiz kılınır ise sözleşmenin diğer kısımlarında bulunan şartlar ve yükümlülükler geçerliliğini korumaktadır.

8-Sözleşme Değişikliği

samsungparca.com, istediği zaman internet sitesinde bulunan hizmetleri, sözleşme şartlarını kısmi olarak ya da tamamen değiştirme hakkına sahiptir. Yapılacak olan değişiklikler, sitede yayınlama yapılan tarih itibari ile geçerli olmaktadır. Yapılan değişiklikleri kontrol etmek, internet sitesinin kullanıcılarının sorumluluğunda olmaktadır. Site ziyaretçileri, sitenin sunduğu hizmetlerden yararlanmaya devam ettikçe yapılan değişiklikleri de kabul etmiş sayılmaktadır.

9-Tebligat

İşbu sözleşme kapsamında, sitedeki hesap sahibi ve firma arasında yapılacak olan tüm bildirimler firmanın e-mail adresi ile kullanıcının bildirdiği adres arasında yapılmaktadır. İnternet kullanıcılarının üye olma aşamasında bildirdiği adres, tebligat adresi olarak kullanılmaktadır. Kullanıcının tebligat adresinin değişmesi durumunda, yapılan bu değişiklik beş iş günü içinde yazılı bir şekilde bildirilmelidir. Aksi halde kullanıcı, belirtilen ilk adrese tebligat gitmesini kabul etmektedir.

10-Delil Sözleşmesi

Taraflar arasına yaşanabilecek olan her türlü uyuşmazlık durumunda tarafların sahip olduğu yazışmalar, kayıtlar ve belgeler kanun çerçevesinde delil olarak kabul edilmektedir. Kullanıcılar, bu kayıtlara itirazda bulunmayacaklarını kabul etmektedirler.

samsungparca.com